FELHÍVÁS zsidó származású hősök felkutatására és zsidósággal kapcsolatos dokumentumok, kegytárgyak felajánlására Rosenfeld Dániel Imre kántor egyedülálló gyűjtéséhez, vándor-kiállításához!

FELHÍVÁS zsidó származású hősök felkutatására és zsidósággal kapcsolatos dokumentumok, kegytárgyak felajánlására Rosenfeld Dániel Imre kántor egyedülálló gyűjtéséhez, vándor-kiállításához!

A Magyar – Zsidó Szabadságharcosokért Emlékbizottság MAZSISZEM, várja mindazok jelentkezését, akik az 1848-49-es forradalom és szabadságharcban valamilyen formában részt vett hősök leszármazottai vagy bármiféle kötődésük van, illetve rendelkeznek ezen eseményhez is kapcsolódó történetekkel, dokumentumokkal, tárgyakkal. ismeretterjesztés, rendezvények céljából, melyek segítenek a magyar zsidóság örökségének, hagyományainak feltárásában továbbvitelében.

Egyesületünk tagjai megalapításunk óta értékteremtő és hagyományőrző, értékőrző céllal járva az országot, országhatáron túli településeket, hitközségektől, magánszemélyektől, múzeumoktól gyűjtött „feleslegessé” vált a zsidósággal kapcsolatos dokumentumokat, vallási témájú könyveket, kegytárgyakat mentenek meg. Egyesületünk ezen, tárgyakat összegyűjtve, restaurálva, hang és képanyaggal vallási, kulturális kiállítást szeretne megvalósítani, és ezt a nagyközönség elé tárná. Kiemelten kezelve a vallási eszközök bemutatását, használatát. Ezért nagyon kérünk mindenkit, aki szeretné egy méltó helyen tudni a zsidósághoz kapcsolódó bármiféle anyagait, kérem, szíveskedjen jelentkezni az alábbi elérhetőségek egyikén!!!

Továbbá várjuk aktivisták, önkéntesek, leendő egyesületi tagok jelentkezését, érték – hagyományteremtő céljaink, feladataink megvalósításához jólelkű támogatók, adományozók, felajánlásait, a 11600006-00000000-72646021 számú bankszámlaszámra!

Kapcsolat: elnok@mazsiszem.hu – mazsiszem@yahoo.com

Honlap: www.mazsiszem.hu

Postacím: 1074 Budapest, Alsóerdősor u. 22.

TEL: +36 20 622 16 64, 061 617 38 17

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük